Jak dobrać tunikę damska do swojego typu sylwetki

Dobór tuniki damskiej zgodnie z typem sylwetki

Wybierając stroje na co dzień, wiele kobiet stawia na wygodę i uniwersalność. Wśród najczęściej wybieranych elementów garderoby znajdują się tuniki damskie. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie luźne i swobodne stylizacje. Dobrze dobrana tunika damski może nie tylko podkreślić atuty sylwetki, ale również ukryć ewentualne niedoskonałości.

Przy wyborze tuniki damskiej warto wziąć pod uwagę swój typ sylwetki. Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczką figury klepsydry, gruszki, jabłka czy prostokąta, z pewnością istnieje model tuniki, który będzie dla Ciebie idealny. Pamiętaj, że kluczem do udanego looku jest przede wszystkim umiejętność podkreślania swoich atutów!

Tunik damskie i figury klepsydry

Kobiety o sylwetce typu klepsydra charakteryzuje równowaga między ramionami a biodrami oraz zaznaczona talia. W ich przypadku idealne będą tuniki damskie, które podkreślają talię, np. z wiązaniem w pasie. Można również zdecydować się na modele dopasowane w górnej części i luźniejsze na dole.

Unikaj natomiast tunik o kroju oversize, które mogą sprawić, że Twoja sylwetka straci na proporcjach. Nie bój się również eksperymentować z różnego rodzaju printami i wzorami – mogą one dodatkowo podkreślić Twoje atuty!

Typ sylwetki gruszki

Kobiety o figurze gruszki mają szersze biodra w porównaniu do ramion. W ich przypadku warto postawić na tuniki damskie o luźnym kroju i z bardziej wyeksponowanej górnej części. Doskonale sprawdzą się tutaj modele z ozdobnymi kołnierzykami, falbanami czy koronkowymi detalami.

Unikaj natomiast tunik, które podkreślają biodra. Zamiast tego postaw na rozszerzane modele, które dodadzą lekkości Twojej sylwetce oraz zniwelują ewentualną dysproporcję między górą, a dołem ciała.

Sylwetka jabłka

Kobiety o figurze jabłka posiadają dość okrągłą sylwetkę ze zdecydowanie zaznaczoną talią. Modele tunik idealne dla nich to te o luźnym, ale nie „workowatym” kroju. Bardzo dobrze będą też wyglądały w tunikach o długości maxi.

Warto unikać tunik damskich o prostym kroju, które mogą dodatkowo poszerzyć sylwetkę. Idealnym wyborem będą modele z delikatnym dekoltem w serek, które optycznie wysmuklą sylwetkę.

Prostokątna figura

Kobiety o sylwetce prostokąta charakteryzuje prawie równy rozmiar ramion i bioder przez co ciało wydaje się być dość chude. W tym przypadku warto postawić na tuniki damskie o asymetrycznych krojach, które dodadzą ciału krągłości oraz modele z wiązaniem w talii, które ją podkreślą.

Unikać natomiast należy tunik o prostym kroju, które mogą sprawić, że sylwetka będzie wyglądała na płaską. Postaw na różnego rodzaju ozdoby, frędzle, koronki, które dociążą i optycznie powiększą Twoją sylwetkę.