Siemens LOGO! software

Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens LOGO! software to środowisko programistyczne dla sterowników logicznych z tej serii. Jako narzędzie inżynieryjne służy w tym przypadku oprogramowanie Soft Comfort w odpowiedniej wersji, przeznaczone dla konkretnych odsłon PLC. Dotyczy to również najnowszego wariantu LOGO! 8, w przypadku którego platforma została dodatkowo unowocześniona. Oprogramowanie wyróżnia się intuicyjną, łatwą i szybką obsługą, a także rozbudowanym zakresem funkcji i możliwością pracy w trybie sieciowym lub pojedynczym.

Czym wyróżnia się Siemens LOGO! software w najnowszej wersji?

Siemens LOGO! software w najnowszej odsłonie to oprogramowanie wyjątkowo wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Soft Comfort w wersji V8 dysponuje większą liczbą funkcji dedykowanych symulacji i dokumentowaniu niż warianty wcześniejsze. Środowisko wciąż jednak posiada niezmienioną strukturę, która opiera się na sprawdzonych i skutecznych rozwiązaniach. Platforma pozwala na szybkie programowanie w systemie drag&drop, zautomatyzowane wyświetlanie w widoku sieci czy obsługę trybu side-by-side. Oprogramowanie zostało również przystosowane do bezproblemowej migracji ze starszych konfiguracji.

Usprawniony interfejs użytkownika

Oprogramowanie Soft Comfort w tej odsłonie posiada unowocześniony interfejs, ze spójnym oraz intuicyjnie zaprojektowanym menu. Platforma zapewnia wygodną obsługę projektów sieciowych. Na uwagę zasługuje podział wyświetlania trybu projektu i diagramu, a także łatwy dostęp do standardowego paska narzędziowego. Użytkownik może szybko tworzyć, ładować, zapisywać i zamykać projekty, a także korzystać z licznych ustawień kontroli dostępu online. Nie bez znaczenia pozostaje funkcja realizacji połączeń na podstawie modyfikacji bloków funkcyjnych. Komunikaty i wyświetlanie na ekranie można łatwo skonfigurować. Do przydatnych rozwiązań należy graficzna obsługa bloku funkcyjnego parametrów FBD. W tej wersji oprogramowanie posiada też zabezpieczenia, np. w postaci konfiguracji haseł i kont. Lista kontroli dostępu może zawierać maksymalnie 8 elementów, które są dynamicznie filtrowane.