Pralka nie nagrzewa wody – co zrobić?

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego. Funkcjonowanie pralki jest bardzo ważne dla codziennego życia, zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Pranie zachodzi w kilku etapach, a jeden z najważniejszych to właśnie etap podgrzewania wody. Co zrobić, gdy pralka nie nagrzewa wody?

Najczęściej przyczyną braku nagrzewania wody jest uszkodzenie grzałki. W takiej sytuacji możliwe, że nie działa ona w ogóle lub działa, ale nie pokazuje tego pompa. Warto wtedy sprawdzić, czy grzałka nie jest zapchana lub przepalona. W tym przypadku konieczna jest jej wymiana. Naprawa pralek Bytom

Jak wykonać wymianę grzałki w pralce?

Wykonanie wymiany grzałki nie jest skomplikowane, ale wymaga trochę cierpliwości i precyzji. Wymiana może okazać się tańsza niż kupno nowej pralki. Poniżej przedstawiamy kilka kroków jak wykonać wymianę grzałki:

Krok 1: Wyłączamy zawsze zasilanie prądu przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności.

Krok 2: Zdejmujemy panel boczny i przedni pralki.

Co zrobić, gdy wymiana grzałki nie przyniosła efektu?

Jeśli po wymianie grzałki pralka nadal nie nagrzewa wody, możliwe, że winę ponosi termostat. Być może nie działa już on poprawnie lub został uszkodzony mechanicznie. Wymiana termostatu niestety nie jest możliwa w każdym przypadku, ponieważ niektóre modele pralek posiadają termostaty niestandardowe i wymiana ich może być bardzo kosztowna.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o wymianie termostatu, warto wybrać się do specjalisty lub skontaktować się z serwisem pralek. W ten sposób można zminimalizować ryzyko popełnienia błędu, który może zwiększyć koszty naprawy pralki.