Pilarka ręczna akumulatorowa makita

Na rynku dostępnych jest wiele pił mechanicznych, a wybór tej właściwej, która powinna znaleźć się w Twojej skrzynce z narzędziami, może okazać się polem minowym. W porównaniu z piłą ręczną, piła mechaniczna jest znacznie lepsza pod względem szybkości, dokładności i łatwości użycia – ale tylko wtedy, gdy kupisz odpowiednią do danego zadania. W tym przewodniku omówimy kilka najpopularniejszych typów pilarek dostępnych na rynku i wyjaśnimy różnice między nimi.

Pilarka ręczna z akumulatorem

Jak w przypadku wielu elektronarzędzi, znajdziesz kilka odmian pił mechanicznych, wszystkie przeznaczone do nieco innych zastosowań. Możliwości każdego typu piły pokrywają się, więc zanim dokonasz inwestycji, musisz wiedzieć, z jakimi pracami chcesz się zmierzyć w domu i ogrodzie. Im bardziej ambitne projekty majsterkowania, tym więcej wariantów pił mechanicznych będziesz potrzebował. Pilarka ręczna akumulatorowa makita to narzędzie uniwersalne i praktyczne, jednak w zależności od zadania – możliwe, że będziesz potrzebował innego sprzętu.

Piła tarczowa

Pilarka ręczna akumulatorowa makita znana również jako piły szablasta, piła tłokowa jest przeznaczona do cięższych zadań niż wyrzynarki i wykorzystują oscylacyjne cięcie do bardziej agresywnego cięcia. Pilarki tłokowej używa się oburącz, co oznacza, że cięcie nad głową lub w pionie jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku większości innych pilarek. Oscylacja oznacza, że brzeszczot porusza się w przód i w tył, a także w górę i w dół, co umożliwia bardzo szybkie cięcia, nawet w przypadku twardszych materiałów. Ta dodatkowa prędkość odbywa się jednak kosztem wykończenia, co sprawia, że pilarki tłokowe są popularne przy pracach rozbiórkowych i cięciach wstępnych.