Dekoracje na podłogi

Jest wiele ciekawych sposobów, by udekorować swoją podłogę. Można wybrać atrakcyjne deski drewniane czy oryginalne panele. Jeśli jeszcze jednak czegoś nam brakuje, to na pewno warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak dywany i wykładziny. Obecnie coraz częściej sięgamy właśnie po takie rozwiązania, dzięki którym wnętrza stają się cieplejsze, bardziej przytulne i prezentują się jeszcze lepiej i ciekawiej. Warto więc na nowo poznać ofertę producentów i pomysły projektantów, którzy oferują nam wiele ciekawych rozwiązań z wykorzystaniem tekstyliów.

W swoich wnętrzach można zastosować przynajmniej dwie strategie dekoracyjności. Przede wszystkim dywany czy wykładziny możemy dobrać do aranżacji w taki sposób, by harmonizowały z całym wnętrzem. Jeśli mamy całość utrzymaną w ciepłych brązowych i beżowych odcieniach, to podobnie może wyglądać dywan, jaki położymy pod stolikiem kawowym. Jeśli wnętrze zaaranżowane jest w szarości i bieli, to wykładzina, jaką tutaj zastosujemy także może być w tych samych kolorach. Są to spokojne i bezpieczne aranżacje. Należy w nich unikać dywanów z wzorami. Lepsze są natomiast jednokolorowe propozycje, dzięki którym całość prezentuje się po prostu znakomicie. Takie wnętrza uspokajają, można w nich się zrelaksować, poczytać książkę czy wypić kawę z przyjaciółmi. Warto więc zwrócić uwagę na pomysły projektantów w tym zakresie.

Jeśli jednak jesteśmy nieco bardziej odważni i szukamy mocnego akcentu do swojej aranżacji, to idealnym rozwiązaniem będą tutaj dywany i wykładziny kolorowe. Można zastosować także jeden kolor, ale bardziej intensywny, jak chociażby: czerwony, żółty czy turkusowy. Takie mocne barwy to świetne urozmaicenie, zwłaszcza w nowoczesnym minimalistycznym stylu. Potem ten sam kolor można powtórzyć w innych elementach dekoracyjnych, jak chociażby świeczkach, poduszkach czy zasłonach. Nie można jednak oczywiście przesadzać. Całość musi być wykonana z gustem. W ten sposób wykładziny i dywany można wykorzystać do stworzenia całkowicie nowoczesnych i niezwykle atrakcyjnych stylizacji. Warto więc mieć to wszystko na uwadze, a będziemy mogli i w swoich wnętrzach zastosować tak ciekawe zestawienia, w zależności od tego, czy wolimy harmonijne czy kontrastowe zestawienia.